Route / boulder | Style | Date | Rating |
Comment
|
|
---|---|---|---|---|---|
Little Big Horn 7a+
Korpaberget |
RP | 13.03.2022 |
|
||
Komet ** 7b
Korpaberget |
RP | 11.07.2021 | No ratings | ||
Stäng Grinden! ** 7b
Viks Kile |
RP | 04.07.2021 | |||
Sprint 6b+
Viks Kile |
OS | 28.06.2021 | No ratings | ||
Marathon *** 6a+
Viks Kile |
OS | 28.06.2021 | No ratings | ||
Skaj 6b+
Viks Kile |
OS | 28.06.2021 | No ratings | ||
Lammet * 6b
Viks Kile |
OS | 28.06.2021 | No ratings | ||
Happy Hilti 6b+
Viks Kile |
OS | 28.06.2021 | No ratings | ||
Huggormen 6b+
Viks Kile |
F | 28.06.2021 | No ratings | ||
Repstegen 6c+
Vindön |
RP | 28.06.2021 | No ratings | ||
Protest ** 7a
Vindön |
RP | 28.06.2021 | No ratings | ||
Apan 7a+
Vindön |
RP | 28.06.2021 | No ratings | ||
Landgången 6b
Vindön |
RP | 28.06.2021 | No ratings | ||
Vanskapt 6c
Majoreberget |
RP | 28.06.2021 | No ratings | ||
Kafjong 7a
Majoreberget |
RP | 28.06.2021 | No ratings | ||
åke Ljungbergs Led *** 7a+
Fjällbo |
RP | 16.06.2021 | |||
Plats för Märke * 7a
Vindön |
RP | 13.06.2021 | |||
Genua * 6b+
Vindön |
OS | 13.06.2021 | No ratings | ||
Rodrigues 6a
Vindön |
OS | 13.06.2021 | No ratings | ||
Orangutang * 7b
Töllsjö |
F | 30.05.2021 | No ratings |
|
|
Lösa Förbindelser 7a+
Töllsjö |
RP | 30.05.2021 | No ratings |
|
|
Farlig (Block)förbindelse * 7b
Töllsjö |
RP | 29.05.2021 | |||
Skalleper * 7b
Hyltebergen |
RP | 26.05.2021 | |||
Yellow 7a+
Klattercentret Partille |
RP | 28.03.2021 | |||
Green 7a+
Klattercentret Partille |
RP | 28.03.2021 | |||
Right Yellow 7A+
Klattercentret Partille |
RP | 11.03.2021 |
|
||
Left Green 7A
Klattercentret Partille |
F | 11.03.2021 | No ratings |
|
|
Right Yellow 7A+
Klattercentret Partille |
RP | 11.03.2021 | No ratings | ||
Luke Skywalker 6b+
Aspen |
OS | 16.10.2020 | No ratings | ||
Weight Watcher * 6c
Aspen |
OS | 10.09.2020 | No ratings | ||
Viggo Viking 6a+
Aspen |
OS | 17.07.2020 | No ratings | ||
Little John 6b
Aspen |
OS | 16.07.2020 | No ratings | ||
Kovikshamn 7a
Hållsunga |
OS | 20.06.2020 | No ratings | ||
Frankenstein ** 6c+
Hållsunga |
RP | 20.06.2020 | No ratings | ||
Hannibal 6b+
Hållsunga |
OS | 20.06.2020 | No ratings | ||
Mumin 6a+
Aspen |
OS | 18.06.2020 | No ratings | ||
Casper * 7a
Korpaberget |
OS | 10.06.2020 | No ratings | ||
Rikoschett 6c
Korpaberget |
OS | 10.06.2020 | No ratings | ||
Haffa Haffa * 6b+
Töllsjö |
OS | 30.05.2020 | No ratings | ||
Noll Koll 6c+
Töllsjö |
OS | 30.05.2020 | No ratings | ||
Dynamo * 7a+
Fjällbo |
RP | 28.05.2020 | No ratings | ||
Feskekörka * 7a
Vindön |
RP | 21.05.2020 | No ratings | ||
Fladdermusens tvångsdeportering 6b+
Älvbroklippan |
OS | 19.05.2020 | No ratings | ||
Falla * 6c
Vindön |
RP | 17.05.2020 | No ratings | ||
Focken ** 6b
Vindön |
OS | 17.05.2020 | No ratings | ||
Land i Sikte 6a+
Vindön |
OS | 17.05.2020 | No ratings | ||
Markus Led 7a
Aspen |
RP | 15.05.2020 | No ratings | ||
Stinky * 6b
Aspen |
RP | 15.05.2020 | No ratings | ||
Goofy * 7a
Tjörnbroklippan |
RP | 14.05.2020 | No ratings | ||
Absolut * 7a
Norsesund |
RP | 06.05.2020 | No ratings | ||
Grävlingen Anfaller * 7a
Hyltebergen |
RP | 01.05.2020 | No ratings | ||
Humlan ** 7a
Hyltebergen |
RP | 01.05.2020 | No ratings | ||
Sheriffen ** 7a+
Aspen |
RP | 30.04.2020 | No ratings | ||
Marionett * 7a
Korpaberget |
RP | 29.04.2020 | No ratings | ||
Fransk Mammut * 6c+
Seglora |
OS | 29.04.2020 | No ratings | ||
Left Red 6B
Klattercentret Partille |
F | 03.04.2020 | No ratings | ||
Right Red 6B+
Klattercentret Partille |
F | 03.04.2020 | No ratings | ||
Left Orange 6C+
Klattercentret Partille |
F | 03.04.2020 | No ratings | ||
Right Orange 6C+
Klattercentret Partille |
RP | 03.04.2020 | No ratings | ||
Pink 7A
Klattercentret Partille |
RP | 03.04.2020 | No ratings | ||
Orange 6b+
Klattercentret Partille |
OS | 03.04.2020 | No ratings | ||
Red 6b+
Klattercentret Partille |
OS | 03.04.2020 | No ratings | ||
Red 6b+
Klattercentret Partille |
OS | 03.04.2020 | No ratings | ||
Green 7b
Klattercentret Partille |
RP | 03.04.2020 | No ratings | ||
Green 6c
Klattercentret Partille |
RP | 03.04.2020 | No ratings | ||
Babianen ** 4c
Utby |
OS | 18.09.2019 | No ratings | ||
Epsilon * 6a
Utby |
OS | 18.09.2019 | |||
Mirceas Led * 6a+
Utby |
OS | 18.09.2019 | No ratings | ||
Snett åt Höger ** 5c
Utby |
OS | 18.09.2019 | No ratings | ||
Till *** 5a
Utby |
OS | 09.09.2019 | |||
Spagaten Direkt * 6a
Utby |
OS | 09.09.2019 | |||
Grönt Och Grymt 6b
Utby |
OS | 24.08.2019 | |||
Panda *** 6a
Utby |
OS | 24.08.2019 |
|
||
Panda *** 6a
Utby |
OS | 24.08.2019 |
|
||
Buskkruxet 3
Aspen |
RP | 13.08.2019 | No ratings | ||
Pus 4
Sagefloten |
OS | 03.08.2019 | |||
Tjorven 5-
Sagefloten |
OS | 03.08.2019 | |||
Bjelleklang 5-
Sagefloten |
OS | 03.08.2019 | |||
Matfacisten 5+
Sagefloten |
OS | 03.08.2019 | |||
Våt? 5+
Sagefloten |
OS | 03.08.2019 | |||
Mygg 4+
Sagefloten |
F | 28.07.2019 | |||
Dårlig samvittighet 5+
Sagefloten |
OS | 28.07.2019 | |||
Mantelen 5
Sagefloten |
OS | 28.07.2019 | |||
Maur 4+
Sagefloten |
OS | 28.07.2019 | |||
Dansken 5+
Sagefloten |
OS | 28.07.2019 | |||
Nasse Nøffs sprekk 4+
Kvam Hundremeterskogen |
OS | 27.07.2019 | |||
Karmøy 6-
Kvam Hundremeterskogen |
OS | 27.07.2019 | |||
AC 30 år 5
Kvam Hundremeterskogen |
F | 27.07.2019 | |||
Omega 5+
Kvam Einerhaugen |
OS | 27.07.2019 | |||
Turbo 4
Kvam Einerhaugen |
OS | 27.07.2019 | |||
Trango 4+
Kvam Einerhaugen |
F | 27.07.2019 | |||
Vårspretten 4+
Kvam Einerhaugen |
OS | 27.07.2019 | |||
Kattemat 6
Kvam Folkehøgskuleveggen |
OS | 27.07.2019 | |||
Saturday night beever 6-
Kvam Hundremeterskogen |
OS | 27.07.2019 | |||
Tigergutt 7-
Kvam Hundremeterskogen |
RP | 27.07.2019 | |||
Nasse Nøff 6+
Kvam Hundremeterskogen |
RP | 27.07.2019 | |||
Dominikas Led 4a
Gärdsås |
F | 19.07.2019 | |||
Jappe ** 5b
Gärdsås |
RP | 19.07.2019 | |||
Jug ** 5b
Gärdsås |
OS | 19.07.2019 | |||
Fars Dag * 3
Utby |
OS | 07.07.2019 | |||
Undanflykten 4b
Utby |
OS | 07.07.2019 | |||
Slab of Thirst 5a
Utby |
OS | 07.07.2019 | |||
Undanflykten 4b
Utby |
OS | 07.07.2019 | |||
Ibex 5c
Utby |
OS | 07.07.2019 | |||
Getingen 6a
Seglora |
OS | 02.07.2019 | |||
Korvspad 4a
Seglora |
F | 02.07.2019 | |||
Lite Smått och Gott 4b
Seglora |
OS | 02.07.2019 | |||
Grönsakslandet 4b
Seglora |
OS | 02.07.2019 | |||
Lheviticus 4b
Seglora |
OS | 02.07.2019 | |||
50+ * 5c
Sibräcka |
OS | 30.06.2019 | |||
Erik och Erik ** 5b
Sibräcka |
OS | 30.06.2019 | |||
Babybell 5b
Sibräcka |
OS | 30.06.2019 | |||
Sovmorgon 5b
Sibräcka |
OS | 30.06.2019 | |||
En Borrmaskins Död 4c
Sibräcka |
OS | 30.06.2019 | |||
Run Out 5a
Sibräcka |
OS | 30.06.2019 | |||
Stå på Fötterna Gosse * 5c
Sibräcka |
OS | 30.06.2019 | |||
Matador 6c
Sibräcka |
RP | 30.06.2019 | |||
Butthole Surfers 6a
Seglora |
F | 25.06.2019 | |||
Pyssling 6a
Seglora |
F | 25.06.2019 | |||
Delikatessen *** 6c
Seglora |
RP | 25.06.2019 | |||
Basalt * 6a
Seglora |
OS | 25.06.2019 | |||
Kackel i Grönsakslandet 6a+
Seglora |
OS | 19.06.2019 | |||
Fuck the Farmer 6b
Seglora |
OS | 19.06.2019 | |||
Pettson * 6b
Seglora |
OS | 19.06.2019 | |||
Findus * 6b
Seglora |
OS | 19.06.2019 | |||
Pannkakstårtan 6a+
Seglora |
RP | 19.06.2019 | |||
Rävjakten 6a+
Seglora |
F | 19.06.2019 | |||
Delikatessen *** 6c
Seglora |
OS | 19.06.2019 | |||
Apornas Planet 6c
Seglora |
OS | 19.06.2019 | |||
Myran 5c
Hållsunga |
OS | 18.06.2019 | |||
Fankydelic *** 6c+
Hållsunga |
RP | 18.06.2019 | |||
Psychodelic * 6c+
Hållsunga |
RP | 18.06.2019 | |||
Till Tops Beste Far *** 6b+
Hållsunga |
OS | 18.06.2019 |
|
||
Snälla Grannar 5c
Hållsunga |
OS | 18.06.2019 | |||
Bill 6a+
Hållsunga |
F | 18.06.2019 | |||
Bull 6b
Hållsunga |
RP | 18.06.2019 | |||
Till Ulrica 5c
Hållsunga |
OS | 18.06.2019 | |||
Strawberry Fields * 6a+
Seglora |
F | 15.06.2019 | |||
Poostar 6b
Seglora |
OS | 15.06.2019 | |||
Historiskt Fet * 6a
Seglora |
OS | 15.06.2019 | |||
Henry * 6a+
Seglora |
OS | 15.06.2019 | |||
Lenas Led * 6a
Seglora |
OS | 15.06.2019 | |||
Björnen Sover * 6c
Seglora |
RP | 15.06.2019 | |||
Ursut * 6a+
Seglora |
OS | 15.06.2019 | |||
Fat Boy 6b
Seglora |
OS | 15.06.2019 | |||
Arkiv X * 6b
Seglora |
OS | 15.06.2019 | |||
Peak * 6c
Gubben i Berget |
RP | 06.06.2019 | |||
Enebusken * 6a
Gubben i Berget |
OS | 06.06.2019 | |||
Bergstrollet 6a+
Gubben i Berget |
OS | 06.06.2019 | |||
Framtiden 6b+
Gubben i Berget |
F | 06.06.2019 |
|
||
Gubbsjuk ** 6b+
Gubben i Berget |
OS | 06.06.2019 | |||
Welcome to Disneyland ** 6c
Gubben i Berget |
OS | 06.06.2019 | |||
Jomenvisst * 6b
Gubben i Berget |
F | 06.06.2019 | |||
Jomenvisst * 6b
Gubben i Berget |
F | 06.06.2019 | |||
Majas Led 5c
Gubben i Berget |
OS | 06.06.2019 | |||
Honkavaara 6b
Gubben i Berget |
OS | 06.06.2019 | |||
Indianen 6b+
Korpaberget |
RP | 02.06.2019 |
|
||
Hundkapplöpning ** 6a+
Korpaberget |
OS | 02.06.2019 | |||
Spindeln i Nätet 6b
Korpaberget |
RP | 02.06.2019 | |||
Lukas 5c
Korpaberget |
OS | 02.06.2019 | |||
Ratatosk 6b
Älvbroklippan |
RP | 21.05.2019 | |||
Love pirate 6b
Älvbroklippan |
RP | 21.05.2019 | |||
Jambi 5c
Älvbroklippan |
OS | 21.05.2019 | |||
S.H.A.M.P.S. * 6b+
Älvbroklippan |
OS | 21.05.2019 | |||
Yggdrasil 6a
Älvbroklippan |
OS | 21.05.2019 | |||
Baby on board 5b
Älvbroklippan |
OS | 21.05.2019 | |||
Får jag lov? * 6c
Älvbroklippan |
RP | 21.05.2019 | |||
City camo 6b
Älvbroklippan |
RP | 21.05.2019 | |||
Chockdoktrinen * 6a+
Älvbroklippan |
F | 21.05.2019 | |||
Pachamama 6a+
Älvbroklippan |
F | 21.05.2019 | |||
Nyckel till frihet ** 5c
Älvbroklippan |
OS | 15.05.2019 | |||
Afrodite 5c
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Svarta Leden 5c
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Fladdermusen 5b
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Tunnsprickan 6a+
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Teatime 4b
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Mr 100 ** 4a
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Den Riktiga Fikahyllan 4b
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Carl Gustavs Hp 6a
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Silvias Vf * 5c
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Victorias Fm 5b
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Nudisten * 4c
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Caffe Mocca 4a
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Espresson House 3
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Caffe Latte 4c
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Bonus 6a
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Subba ** 6a
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Snorkfröken 5b
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Hemulen 5c
Aspen |
OS | 27.04.2019 | |||
Too-Ticki 6b
Aspen |
RP | 26.04.2019 | |||
Circe ** 6b+
Odyssey |
RP | 25.04.2019 | |||
Femio * 6b
Odyssey |
OS | 25.04.2019 | |||
Korsitaket 6a+
Norsesund |
OS | 24.04.2019 | |||
Pungslagen 6a
Norsesund |
RP | 24.04.2019 | |||
Pungslagen 6a
Norsesund |
OS | 24.04.2019 | |||
Skruttepelle 5b
Norsesund |
RP | 24.04.2019 | |||
Skruttepelle 5b
Norsesund |
OS | 24.04.2019 | |||
Pelle Chanslös 5b
Norsesund |
OS | 24.04.2019 | |||
Road Runner * 6b
Norsesund |
RP | 24.04.2019 | |||
Oraia Stithi *** 6b
School |
OS | 24.04.2019 | |||
Icaro ** 6c
Arhi |
RP | 22.04.2019 | |||
Icaro ** 6c
Arhi |
RP | 22.04.2019 | |||
Sunrider * 6b+
Galatiani |
OS | 21.04.2019 | |||
B2 *** 6a+
Galatiani |
OS | 21.04.2019 | |||
Anacreonte *** 6a
Poets |
OS | 19.04.2019 | |||
O’Brothers *** 6b+
Poets |
OS | 19.04.2019 | |||
La Ligne Verte *** 6b
Arhi |
F | 19.04.2019 | |||
La Ligne Verte *** 6b
Arhi |
F | 19.04.2019 | |||
Black Snake *** 6b
Arhi |
OS | 19.04.2019 | |||
Wanderlust ** 6c+
Arginonta Valley |
RP | 19.04.2019 | |||
Tricky-Tricky Mana Mou *** 6b+
Arginonta Valley |
OS | 19.04.2019 | |||
Alani *** 6a+
Arginonta Valley |
OS | 19.04.2019 | |||
Rhythm Of The Rain *** 6a
Arginonta Valley |
OS | 19.04.2019 | |||
Patókorfa *** 6a+
Arginonta Valley |
OS | 19.04.2019 | |||
Hipponas *** 7a
Poets |
RP | 18.04.2019 | |||
Ibria *** 6b+
Poets |
RP | 18.04.2019 | |||
Omero *** 7a
Poets |
RP | 23.01.2019 | |||
Hjälp med Hjälm 5c
Norsesund |
OS | 18.10.2018 | |||
Rabies ** 7a
Fjällbo |
RP | 12.09.2018 | No ratings | ||
Digitigrade ** 6c
Norsesund |
RP | 23.08.2018 |
|
||
Ankeborg 6b
Korpaberget |
OS | 17.08.2018 | No ratings | ||
Modesty Blaise *** 6a
Hållsunga |
OS | 20.06.2018 | No ratings | ||
Parabola ** 6c+
Älvbroklippan |
RP | 19.05.2018 | No ratings | ||
Parabol * 6b+
Älvbroklippan |
F | 19.05.2018 | No ratings | ||
Omero *** 7a
Poets |
RP | 17.05.2018 | |||
Diagoras *** 6c+
Arginonta Valley |
RP | 15.05.2018 | |||
Kalle Stropp 6c
Aspen |
RP | 27.04.2018 | |||
Nasse ** 6a
Aspen |
OS | 27.04.2018 | |||
Exodus 6c
Aspen |
RP | 27.04.2018 | |||
Tiger * 6c
Aspen |
RP | 27.04.2018 | |||
Tuff Tuff 6a
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Bommen 5c
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Ding Dong 6a+
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Siluett ** 6b+
Norsesund |
RP | 24.04.2018 | |||
Ankarolina * 4c
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Niten 6a+
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Bruno 6a+
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Guldfisken 6a
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Gamen 5c
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Jenga * 5a
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Alter Ego ** 6c+
Norsesund |
RP | 24.04.2018 | |||
Sting 6b+
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Utepremiären 5b
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Gamle Svarten * 6a
Norsesund |
OS | 24.04.2018 | |||
Black 6b+
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Blue 6a+
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Yellow 6c+
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Red 5a
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Green 5c
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Green 5a
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
White 4b
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Purple 4b
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Orange 5b
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Black 4a
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Yellow 7a
Klätterdomen |
RP | 15.03.2018 | |||
Fredrik Stekare * 6b
Sibräcka |
RP | 30.06.2017 | |||
Nylander 6a+
Gubben i Berget |
OS | 06.06.2017 | |||
Nirvana ** 6b+
Gubben i Berget |
RP | 06.06.2017 | |||
Grodan Boll ** 6c
Aspen |
RP | 27.04.2017 | |||
Ior * 6b+
Aspen |
RP | 27.04.2017 | |||
Nalle Puh *** 5c
Aspen |
F | 27.04.2017 | |||
Plåt-Niklas *** 6c
Aspen |
RP | 27.04.2017 | |||
Sköldpaddan 6b+
Norsesund |
RP | 24.04.2017 |